LCR متر هانتک


  LCR متر هانتک دستگاهی بسیار مهم و جر ملزومات تعمیرات تجهیزات و برد های الکترونیکی می باشد. انواع ال سی آر متر با توجه به رنج اندازه گیری و شکل پراپ و نحوه اندازه گیری متفاوت می باشد. در هنگام خرید LCR متر هانتک علاوه بر موارد گفته شده لازم است که رنج اندازه گیری و پارامتر های اندازه گیری توجه کرد. در برخی از مدل ها اندازه گیری فقط برای مقاومت و خازن و یا خازن و سلف می باشد همچنین در بیشتر LCR متر هانتک امکان اندازه گیری مقاومت خارن وجود ندارد.
LCR متر هانتک دارای تنوع در نوع پراپ دارد که برای اندازه گیری می توان از این تنوع بهره برد. در برخی مدل از مدل ها برای اندازه گیری از پراپ مولتی متر استفاده می شود همچنین بروی دستگاه مکانی مشخص شده که قطعات در محل قرار گیرند که بدن دخالت دست و قطع و وصلی های احتمالی اندازه گیری دقیق انجام شود. نوع دیگری از LCR متر هانتک مخصوص قطعات SMD است که پراپ آن به صورتی طراحی شده که بروی برد و حتی خارج از برد اندازه گیری قطعات SMD به سرعت و براحتی انجام شود. برخی از مدل ها هم برای اندازه گیری این قطعات از صفحه متحرک استفاده می کنند و با چرخاندن پیچ  تنظیم صفحه متحرک قطعه را بین دو صفحه فیکس کرده تا اندازه گیری دقیق و بدون مشکل انجام شود.
قیمت LCR meter با توجه به موارد فوق بسیار متفاوت است و باید در هنگام خرید به این مطلب توجه کرد که نوع پراپ و امکانات جانبی دستگاه و بعضا اتصال به کامپیوتر اهمیت بسیار زیادی در قیمت دستگاه دارد.
نحوه کار با LCR متر بدین صورت است که برای اندازه گیری دقیق باید قطعات از روی برد جدا شوند حتما باید خازن قبل از اندازه گیری دشارژ شود در غیر این صورت آسیب جدی به دستگاه وارد می کند برای دشارژ کردن خازن روش های مختلفی با توجه به ولتاژ شارژ و ظرفیت آن وجود دارد عموما اتصال به یک مقاومت پروات با اهم کم بهترین روش برای این کار است. سپس باید رنج مناسب برای اندازه گیری مشخص شود در برخی مدل ها که دستگاه اتورنج است فقط نیاز است پارامتر مورد نظر را انتخاب کرد و نیازی به انتخاب رنج نیست. برای اندازه گیری خازن با ظرفیت بالا ممکن است کم زمان نیاز باشد تا عدد ثابت شود برای اندازه گیری مجدد نیاز است که دشارژ انجام شود.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
مرتب سازی براساس
ثبت سفارش
تعداد
عنوان