اسیلوسکوپ هانتک


اسیلوسکوپ هانتک یکی از ملزومات آزمایشگاه الکترونیک و بخش تعمیرات برای مشاهده شکل موج خروجی مدارات الکترونیکی می باشد. اسیلوسکوپ از یک نمایشگر عموما رنگی ساخته شده که توانایی نمایش هم زمان یک تا چهار موج را داشته و با رنگ بندی های مختلف تفکیک کانال های مختلف را بسیار راحت کرده است. برای اندازه گیری و بررسی شکل موج های برد های الکترونیکی و همچنین ترکیب و تفکیک آن نیاز است اسیلوسکوپ فرکانسی برابر یا بیشتر از فرکانس آن باید باشد تا امکان پردازش و نمایش را داشته باشد.  
کاربرد اسیلوسکوپ هانتک برای نمایش مشاهده شکل موج ها و اندازه گیری ولتاژ ، زمان تناوب ، اختلاف فاز و همچنین مشاهده منحنی مشخصه ولت – آمپر عناصر نیمه هادی مانند دیود و ترانزیستور استفاده می شود. اسیلوسکوپ یک ولت متر دقیق است ولی توانایی اندازه گیری جریان را به طور مستقیم ندارد و برای اندازه گیری جریان باید از روش های غیر مستقیم مانند قانون اهم استفاده کرد. یکی از مزایای اسیلوسکوپ این است که بر خلاف مولتی مترهای معمولی ، در فرکانس های بالا نیز به خوبی کار می کند. به همین دلیل کاربرد اسکوپ در مراکز آموزشی بسیار ضروری می باشد.
برای خرید اسیلوسکوپ هانتک باید به مواردی همچون نوع پراپ ، ولتاژ کاری ، نوع نمایشگر ، فرکانس کاری ، پهنای باند ، تعداد کانال ، میزان حافظه ،نوع نمایشگر ، لاجیک آنالایزر اشاره کرد.
انواع اسیلوسکوپ دیجیتال با توجه به امکانات و شکل ظاهری بسیار متفاوت می شود . اولین پارامتر فرکانس کاری می باشد تنوع اسکوپ در طیف فرکانس می باشد. قیمت اسیلوسکوپ با قابلیت اندازه گیری فرکانس می تواند بسیار بالا باشد لذا در هنگام خرید اسیلوسکوپ باید حتما به این مهم توجه کرد تا هزینه اضافی به بابت این مبحث پرداخت نشود.
سایز نمایشگر یکی دیگر از موارد مهم در خرید اسیلوسکوپ می باشد که در قیمت دستگاه موثر است مورد دیگر سایز اسیلوسکوپ می باشد که در نمونه های اسیلوسکوپ پرتابل قیمت بالاتری نسبت به اسیلوسکوپ رومیزی دارد.


کاربرد انواع اسیلوسکوپ 


با توجه به اینکه اسکوپ دیجیتال برای نمایش سیگنال ورودی و یا خروجی و یا قیاس  همزمان ورودی و خروجی بسیار کاربردی است و همچنین برای اندازه گیری میزان ولتاژ، جریان و فرکانس استفاده می شود لذا در تمامی مراکز تحقیقاتی ، آموزشی و دانشگاهی و واحد تعمیرات و نگهداری کاربرد گسترده ای دارد. 
کاربرد اسیلوسکوپ در عیب یابی موبایل برای نمایش سیگنال خروجی طبقه تقویت آنتن ، خروجی صدا استفاده می شود همچنین از دیگر کاربرد اسیلوسکوپ برای اندازه گیری و عیب یابی تجهیزات الکترونیکی خودرو نیز کاربردی است. در هنگام خرید اسیلوسکوپ باید به پهنای باند ، رنج اندازه گیری فرکانس و ولتاژ ، تعداد کانال ورودی و سرعت نمونه برداری  توجه کرد. 
اسیلوسکوپ های امروزی دارای نمایشگر رنگی با ابعاد بزرگ ، نمایش همزمان تمامی شکل موج ها با فرکانس کاری بالا ، امکان ذخیره عکس ، امکان اتصال به کامپیوتر اشاره کرد.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
مرتب سازی براساس
ثبت سفارش
تعداد
عنوان