میگر هیوکی

میگر هیوکی برای اندازه گیری مقاومت عایق تابلو برق ، مقاومت عایق کابل فشار قوی و فشار متوسط و فشار ضعیف، اندازه گیری مقاومت سیم پیچ موتور استفاده می شود. در هنگام خرید انواع میگر هیوکی باید به دو پارامتر بسیار مهم حداکثر مقاومت قابل اندازه گیری و ولتاژ تولید شده توسط میگر باید دقت کرد.

در دراز مدت و یا آسیب فیزیکی عایق بین کابل ها و یا سیم پیچ ضعیف شده و باعث ایجاد نشتی جریان بین کابل ها با زمین و یا بین دو سیم می شود این جریان نشتی باعث افزایش جریان و یا قطع مکرر فیوز در زمان بارندگی و یا افزایش رطوبت می شود. برای تشخیص این مهم یکی از روش های بسیار ساده و کاربردی استفاده از مقاومت عایق یا اصطلاحا میگر هیوکی می باشد.

روش کار با میگر هیوکی بسیار ساده می باشد. اولین مرحله انتخاب تستر عایق مناسب می باشد. از آنجا که مقاومت عایق باید در ولتاژ مناسب باشد در صورت عدم توجه به این مطلب ممکن است دستگاه یا قطعه مورد تست آسیب جدی ببیند. رنج ولتاژ استاندارد در جداولی مشخص توسط کمپانی سازنده کابل و موتور مشخص شده است.

برخی از قطعات در زمان مشخصی می توانند مقدار مشخص شده از ولتاژ را تحمل کنند لذا نباید بیش از زمان مشخص به آن ولتاژ بالا اعمال کرد. از آنجا که جریان خروجی میگر بسیار کم در حد 1.5 تا 2 میلی آمپر است لازم است ولتاژ به همان نسبت بالا باشد تا شکست پیوند های عایق در ولتاژ بالا رخ داده و جریان از بین عایق در حد میلی آمپر رخ دهد.

روش کار با میگر هیوکی برای اندازه گیری مقاومت عایق کابل بدین صورت است که ابتدا با تست اتصال کوتاه توسط اهمتر معمولی از اینکه سیم ها بین هم و یا بده اتصال کوتاه نیستند اطمینان حاصل کنید سپس دو سیم میگر را به دو سیم فاز و نول و یا یکی از سیم ها و عایق وصل کنید سپس با توجه به نوع کابل ولتاژ استاندارد را بروی دستگاه انتخاب و کلید set را فشار دهید در صورتی که ولتاژ استاندارد مشخص نیست باید در جدول ارائه شده توسط سازنده کابل بررسی شود و یا از کمترین رنج ولتاژ شروع به تست کرد.

قیمت میگر هیوکی 4056 و یا 3454 با توجه به رنج ولتاژ خروجی بسیار متفاوت است در صورتی که تست میگر هیوکی برای کابل های فشار ضعیف و کابل های مخابراتی باشد مدل 4056 پیشنهاد می شود. این میگر دیجیتال تا حداکثر 1000 ولت و جریان میلی آمپر ولتاژ اعمال می کند. با خرید میگر از نمایندگی رسمی هیوکی ژاپن در ایران می توانید از خدمات پس از فروش دستگاه و نیز لوازم جانبی هیوکی ژاپن بهره ببرید.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
مرتب سازی براساس
ثبت سفارش
تعداد
عنوان