روشنایی

تنوع در گروه روشنایی بسیار زیاد می باشد. شاخه روشنایی به زیر گروه روشنایی مخصوص فضای باز، روشنایی محیط سر پوشیده، و چراغ های تزئینی و دکوری تقسیم بندی کرد. برای انتخاب تجهیزات از گروه روشنایی می توان موارد زیر را بررسی کنید.نورپردازی در صنعت ساختمان بسیار اهمیت دارد و بخشی از ساختمان شده و می توان با نور پردازی زیبایی نما و حتی داخل ساختمان را دو چندان کرد. با توجه به توضیحات فوق میزان روشنایی و نوع لامپ بسیار مهم می باشد. در خرید لامپ باید به سه پارامتر میزان روشنایی، توان مصرفی و شکل ظاهری توجه کرد. یکی دیگر از پارامتر مهم در انواع لامپ نوع لامپ یا تکنولوژی ساخت است. با توجه به این مهم در زیر به بررسی انواع لامپ پرداخته شده است.

 

لامپ هالوژن

این مدل لامپ از انواع لامپ تزئینی بوده و بیشتر نور تولید شده به گرما تبدیل می شود.

 

لامپ فلورسنت

این نوع از لامپ دارای مصرف بسیار کم و در دو نوع مهتابی و آفتابی تولید می شود. این مدل از لامپ برای روشنایی در منازل کاربرد عمومی دارد.

 

لامپ ال ای دی

این نوع لامپ که تکنولوژی جدید نسبت به سایرین بوده و مصرف آن روز افزون شده دارای کمترین میزان مصرف و بیشترین عمر را در بین انواع لامپ دارند. استفاده از این لامپ ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای مصرف کم و شدت تابش زیادی هستند و خطرات آلایندگی بسیار کمی دارند و نصب آن بسیار راحت بوده به دلیل موارد گفته شده هم در روشنایی منازل و هم در تزئینات کاربرد گسترده ای دارد.از منظر دیگر می توان انواع لامپ را به لامپ وال واشر، لامپ پارکی، انواع چراغ های اداری، چراغ سقفی، چراغ آینه ای، انواع لامپ سنسور دار، لامپ ریلی، انواع قاب هالوژن، نواری و شلنگی زیر کابینتی، لامپ اضطراری، لامپ تزئینی، لامپ خیابانی، لامپ استخری و پروژکتور نورپردازی اشاره کرد. امروزه با توجه به تنوع بالا در روشنایی منزل و ادارات و تزئینات باید لامپ مناسب با کاربرد را پیدا کرد.

مکان مناسب برای نصب لامپ

برای یافتن مکان مناسب برای نصب لامپ منزل باید ابتدا به مکان نصب آن توجه کرد به طور مثال برای انتخاب و خرید لامپ غذاخوری باید از چراغ آویز و یا سقفی استفاده کرد که میز ناهار خوری در زیر آن قرار گرفته باشد و به صورت کامل با نور طبیعی روشن کند وجود نور زرد و یا رنگی در فضای ناهار خوری باعث تغییر رنگ غذا و نوشیدنی شده و برای کاربر خوش آیند نیست.بهترین مکان برای برای نصب لامپ در این مکان فاصله بین 70 الی 90 سانت بالاتر از میز ناهار خوری می باشد. شدت نور قابل تنظیم یکی از پارامتر های مهم در منازل، کافی شاپ و دکور فروشگاه ها می باشد.با توجه به انواع مختلفی نورپردازی نکته دوم در این زمینه نوع نورپردازی می باشد به طور مثال برای نورپردازی و تزئینات منازل استفاده از روشنایی نواری بسیار مرسوم است که توسط ال ای دی خطی استفاده است.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
مرتب سازی براساس
ثبت سفارش
تعداد
عنوان